Україна готова на прямі переговори щодо "боргу Януковича"

Україна не зможе погасити російський борг на тих умовах, під які його було взято, оскільки це суперечить критеріям програми співпраці з МВФ
Depo.Гроші
17 грудня 2015 12:55
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів України, передає depo.ua.

Разом з тим, відповідно до заяви, Україна готова до переговорів щодо цього боргу і його реструктуризації на умовах, які було запропоновано раніше іншим кредиторам.

"Єврооблігації, термін погашення яких настає в грудні 2015 року (російський борг - ред.), відносяться до тих боргових зобов'язань, які Україна не може сплатити згідно з їх первинними умовами, не порушуючи при цьому фінансові цілі, визначені Механізмом розширеного фінансування (закладеним у програмі кредитування від МВФ – ред.) і не порушуючи свої договірні зобов'язання відповідно до "положень про надання пріоритетів найбільшому кредитору", - йдеться в заяві Мінфіну.

Водночас у міністерстві наголосили, що розраховують на підтримку МВФ і на продовження співпраці з Фондом.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні у розмірі 3 млрд доларів, наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

Мотивація рішення Фонду полягала в тому, що власником цього боргу був і залишається уряд Російської Федерації.

При цьому в рішенні Фонду підкреслюється, що це єдиний "проблемний" борг України, і Київ не має простроченої заборгованості перед іншими офіційними кредиторами.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші