Українців попередили, що вони будуть застрягати в снігових заметах

Державне агентство автомобільних доріг «Укравтодор» заявляє про нестачу дорожньої техніки для забезпечення повноцінного проїзду автомобільними дорогами загального користування у разі виникнення екстремальних погодних умов
Depo.Гроші
3 листопада 2014 17:32
ФОТО: depo.ua
Українців попередили, що вони будуть застрягати в снігових заметах
Українців попередили, що вони будуть застрягати в снігових заметах

Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Укравтодору», пише ДеПо.

«За 2-3 роки дорожникам нічим буде ліквідовувати наслідки негоди. Для ліквідації наслідків снігопадів кількості механізмів у наших автопарках мало, а враховуючи те, що з них підготовлено до зими поки що 76% - взагалі не вистачає», - зазначив начальник управління експлуатаційного утримання автомобільних доріг та безпеки руху «Укравтодору» Олег Федоренко.

Він додав, що основною перешкодою для стовідсоткової готовності є дефіцит фінансування, адже 24% технічних одиниць, за його словами, потребують заміни витратних матеріалів: ножів, акумуляторів та гуми, на які нині немає коштів.

Крім того, більше 70% технічних засобів дорожніх організацій давно вичерпали нормативний термін експлуатації.

«Техніка дорожніх підприємств повинна бути модернізована і замінена на сучасну та високопродуктивну якнайскоріше, адже максимальна кількість часу, який наявні технічні засоби ще пропрацюють - це 2-3 роки», - підкреслив Федоренко.

Цього року, за словами чиновника, враховуючи, що велика частина техніки Збройних сил та Державної служби з надзвичайних ситуацій задіяна в зоні антитерористичної операції, дорожники можуть розраховувати лише на місцеву владу, а також на сторонні організації, які надаватимуть спеціалізовану техніку на договірних засадах.

За словами Федоренка, армія та ДержНС також надаватимуть свою підтримку, проте тільки при потребі і в разі виникнення складних ситуацій, тобто без цілодобового чергування, як це було у минулому сезоні.

За результатами низки перевірок «Укравтодору», дорожники до нинішньої зими готові більш ніж на 50%.

Усі наявні матеріальні та технічні ресурси рівномірно розподілені між усіма регіонами України, в тому числі Донецькою та Луганською областями.

За орієнтовними розрахунками, цих обсягів вистачить як мінімум до 1 січня 2015 року.

Брак фінансового ресурсу не дозволив заготовити хоча б мінімальний обсяг паливно-мастильних матеріалів - з необхідних 2,5 тис. тонн дизпалива у наявності лише 194 тонни, а з необхідних 1,17 тис. тонн бензину є лише 76 тонн.

На думку Федоренка, така кількість витратних матеріалів дозволить дорожникам працювати лише кілька діб і лише в окремих областях.

Як повідомлялося, в кінці листопада 2013 року «Укравтодор» відзначав готовність підприємства до роботи у зимовий період на рівні 90%.

Зокрема, дорожні експлуатаційні підприємства отримали 1,037 млн тонн піску і 126 тис. тонн технічної солі.