Україна планує переглянути транзитний контракт з Росією щодо газу

Україна вважає за необхідне переглянути транзитні контракти з російським ВАТ «Газпром», оскільки вони не відповідають європейському законодавству і вимогам Енергетичного співтовариства
Depo.Гроші
3 жовтня 2014 14:31
ФОТО: depo.ua
Україна планує переглянути транзитний контракт з Росією щодо газу
Україна планує переглянути транзитний контракт з Росією щодо газу

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан журналістам у Брюсселі, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Той транзитний контракт, який ми маємо сьогодні, не відповідає європейському законодавству», - сказав він.

Продан зазначив, що в рамках тристоронніх переговорів України, РФ та Єврокомісії про відновлення поставок газу передбачається створити спеціальну експертну групу. «Створюється відповідна експертна група з представників Єврокомісії, «Газпрому», «Нафтогазу», і ця група зробить висновки щодо транзитного контракту і контрактів «Газпрому» з європейськими газотранспортними операторами», - зауважив Продан.

Міністр повідомив, що попередні оцінки контрактів з «Газпромом» уже робилися під час запуску реверсних поставок газу зі Словаччини, і за цими оцінками, наявні контракти не відповідають чинному європейському законодавству.

При цьому він зазначив, що навряд чи вдасться переглянути транзитний контракт до відновлення постачань газу, хоча і підкреслив, що українська сторона хотіла б, як мінімум, узгодити це питання вже зараз. «Ми хотіли б, щоб сторони, які беруть у цьому участь, з цим погодилися, звичайно, передусім «Газпром», - сказав Продан.

Як повідомляв ДеПо«Газпром» отримає право зараховувати вимоги щодо оплати заборгованості за поставку газу проти вимог нерезидентів з оплати послуг за транзит, зокрема йдеться про можливість таких зараховувань у розрахунках з «Нафтогазом України».