У Туркменістані долари та євро продають за талонами

У Туркменістані ввели нові правила купівлі доларів і євро. Тепер жителям Ашхабада, щоб придбати валюту, необхідно отримати спеціальний талон у банку
Depo.Гроші
24 грудня 2015 13:55
ФОТО: depo.ua

Талони на придбання валюти, які тепер отримують жителі Ашхабада, виглядають як картки, на яких зазначені час і філія банку, куди необхідно з'явитися для купівлі доларів або євро, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Видачею талонів на покупку доларів і євро займаються банки. Тепер валюта не продається в обмінних пунктах, розташованих в головних офісах банківських установ, що допомогло позбутися колишніх довгих черг, які виникали біля віконець.

Водночас, тепер такі черги можна спостерігати біля дверей банків. Жителі Ашхабада з вечора займають чергу біля відділень банків, щоб вранці отримати талон на купівлю валюти. Вночі в чергах за талонами можна нарахувати до 200 осіб, але, як правило, талони дістаються лише половині з них.

Ажіотажний попит на долари в країні почався на початку 2015 року, після відчутного падіння курсу маната: жителі Туркменістану намагаються запастися іноземною валютою в очікуванні можливого повторення падіння.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.