У Стокгольмі почалися слухання за позовами "Нафтогазу" до "Газпрому" на $23 млрд

В Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма почалися слухання за обома позовами НАК "Нафтогаз України" до російського монополіста "Газпром" за договором транзиту і купівлі-продажу природного газу
Depo.Гроші
1 квітня 2016 15:46
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю виданню "Фокус" повідомив голова правління НАК Андрій Коболєв, передає depo.ua.

"У нас зустрічні претензії до "Газпрому". На суму близько 23 млрд доларів. Слухання з обох позовів вже почалися", - сказав Коболєв.

За словами голови правління НАКу, той факт, що Антимонопольний комітет недавно оштрафував "Газпром" на 86 млрд грн. за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу значно підвищує шанси "Нафтогазу" в суді.

"На Заході давно говорять:" Хлопці, "Газпром" у вас монополіст, чому ви з цим нічого не робите". Знаючи ставлення західних країн до наших відносин з "Газпромом", я можу припустити, що арбітраж визнає обґрунтованими аргументи АМКУ", - додав Коболєв.

Нагадаємо, що в свою чергу "Газпром" висунув НАК "Нафтогаз України" в Стокгольмському арбітражі вимоги на загальну суму 31 759 млрд дол.

"Нафтогаз" очікує рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з "Газпромом" за контрактом про закупівлю газу до осені 2016 року, а щодо транзитного контракту - в грудні 2016 року.

"Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Загальна сума взаємних позовів між Україною і Російською Федерацією, поданих в арбітражні суди Європи, до кінця лютого сягнула майже 100 млрд дол. Загалом Україна хоче отримати ще 27 млрд доларів за газовими справами.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші