Україна і Росія подали взаємних позовів на $100 млрд, – Bloomberg

Загальна сума взаємних позовів між Україною і Російською Федерацією, поданих в арбітражні суди Європи, до кінця лютого сягнула майже 100 млрд доларів
Depo.Гроші
24 лютого 2016 11:45
ФОТО: depo.ua

Зокрема, 63 млрд доларів припадають на звернення України, повідомляє depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Більшу частину з цих грошей Україна вимагає від Росії як компенсацію за анексію Криму.

Україна і Росія подали взаємних позовів на $100 млрд, – Bloomberg - фото 1

Крім того, Київ розраховує на виплати від російської газової компанії "Газпром", яка, згідно позиції НАК "Нафтогаз України", недоплачувала за транзит газу в ЄС, вимагаючи суми, завищені за контрактом на постачання палива від 2009 року. Загалом Україна хоче отримати ще 27 млрд доларів за газовими справами.

Водночас "Газпром" хоче домогтися від України близько 32 млрд дол. за газ, поставлений за умовами "бери або плати".

Нагадаємо, що "Нафтогаз-України" 13 жовтня 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами: передати контракт на транзит від НАК "Нафтогаз України" до ПАТ "Укртрансгаз", адаптувати його відповідно до вимог ЄС; виплатити компенсацію за зниження прокачування. Спочатку сума вимог була $6,2 млрд, потім вона зросла до $ 11-16 млрд.

А 16 жовтня 2015 ПАТ "Газпром" подало в арбітраж відгук на позов НАК "Нафтогаз України" і документи в обґрунтування своєї позиції, пред'явивши до НАК "Нафтогаз України" зустрічну вимогу про оплату обсягів газу на суму $ 5,861 млн, які "несанкціоновано осіли на території України". 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<