У Росії дивуються, чому Україна не купує газ - вони ж "створили всі економічні умови"

Росія створила Україні "всі умови" для купівлі російського газу і закачування його в підземні сховища (ПСГ), ніяких економічних перешкод цьому немає
Depo.Гроші
17 липня 2015 11:23
ФОТО: depo.ua

Про це заявив журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Для України створені всі необхідні умови для покупки і закачування газу. І те, що вони зараз не закачують газ, - це питання не економічного характеру. Це питання або відсутності грошей у "Нафтогазу", або наявність бажання української сторони загострювати ситуацію", - сказав він.

Міністр підкреслив, що для реалізації діючих контрактів на покупку Україною російського газу і його транзиту в Європу сторонам не потрібно підписувати ніяких додаткових протоколів.

"Для реалізації договорів на транзит і постачання газу не потрібні ніякі протоколи, на яких наполягають Україна і Євросоюз. Всі необхідні умови для покупки газу і закачування створені, забезпечена конкурентоспроможна ціна. Ніяких нових протоколів не потрібно", - підкреслив глава Міненерго РФ.

У той же час Новак додав, що Росія готова піти на підписання протоколу, якщо в ньому будуть прописані зобов'язання України по купівлі газу і закачування його в ПСГ, а також зобов'язання Єврокомісії щодо фінансування закачування газу українською стороною в разі виникнення такої необхідності.

Нагадаємо, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову, яка встановлює мито для України, що передбачає знижку на газ для країни в третьому кварталі в $40 за 1 тис. кубометрів. Виходячи з знижки, ціна на газ для України на поточний квартал становить $ 247,18 за 1 тис. кубометрів. Однак українська сторона відкинула ці умови.

У зв'язку з тим, що 30 червня 2015 р. завершився термін дії додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром", а умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені під час тристоронніх переговорів в Відні, "Нафтогаз" 1 липня припинив закупівлі газу в російської компанії.

 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.