"Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу в "Газпрому"

У зв'язку з тим, що 30 червня 2015 р. завершується термін дії додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром", а умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені сьогодні під час тристоронніх переговорів в Відні, Нафтогаз припиняє закупівлю газу в російської компанії
Depo.Гроші
30 червня 2015 22:35
ФОТО: depo.ua
"Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу в "Газпрому"
"Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу в "Газпрому"

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на офіційний сайт "Нафтогазу".

Зазначається, що транспортування газу територією України для європейських клієнтів Газпрому продовжуватиметься в повному обсязі згідно з контрактними умовами.

"Важливою умовою відновлення закупівлі російського газу є узгодження тимчасової позиції щодо спірних пунктів контракту між Нафтогазом та Газпромом на термін щонайменше до завершення 1 кварталу 2016 р. Домовленості мають бути викладені та закріплені у такий спосіб, що надасть кожній зі сторін впевненість у їхньому виконанні. Питання остаточних розрахунків між Нафтогазом та Газпромом буде вирішено в ході арбітражного розгляду стосовно контракту на поставку газу між Нафтогазом та Газпромом в Арбітражному інституті Стокгольму", - йдеться у заяві Нафтогазу.

Повідомляється, що російська сторона не підтримала уникнення ескалації в газовій суперечці.

"Аби уникнути небажаноі ескалації в газовому спорі та запобігти ризику перебоїв з постачанням газу європейським споживачам в зимовий період, українська та європейська сторони запропонували російській стороні узгодити таке тимчасове рішення. На жаль, російська сторона наразі не підтримала цю пропозицію та відмовилася від підписання тристороннього урядового протоколу", - стверджує прес-служба Нафтогазу.

У Нафтогазі сподіваються, що за сприяння Єврокомісії сторони найближчим часом дійдуть згоди щодо прийнятних умов постачання газу з РФ для України.

Також повідомляється, що Нафтогаз готовий взяти участь в тристоронніх переговорах з цього питання в будь-який час, погоджений трьома сторонами.

Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, Тристоронні переговори щодо поставок газу між Росією, Україною і Євросоюзом, що уже відбулися сьогодні у Відні безрезультатно.

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що кінцева вартість російського газу для України в третьому кварталі цього року складе $247,18 з урахуванням знижки.