У Раді хочуть зобов'язати банки реструктуризувати валютні кредити

Сьогодні народні депутати України підтримали в першому читанні проект Закону 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті"
Depo.Гроші
9 квітня 2015 18:55
ФОТО: depo.ua

За це повідомляє depo.ua.

Під час представлення документу в Раді наголошувалося, що, згідно з документом, на два роки оголошується мораторій на стягнення майна позичальників - йдеться про некомерційні об'єкти не більші 140 кв. метрів (квартири не більші 250 кв. метрів). Крім того, відсоткова ставка за кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, що була до реструктуризації.

"Основною метою прийняття Закону є забезпечення та захист прав громадян України - споживачів фінансових послуг, відновлення довіри до банків та інших фінансових установ, вжиття оперативних заходів щодо мінімізації збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов'язань", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Проектом передбачено, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.

Реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким відступлено іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною відступлення.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується по офіційному курсу НБУ на дату укладання кредитного договору. Курсова різниця списується банками.
Відсоткова ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, яка була встановлена до моменту реструктуризації.