У НБУ вважають продаж банку "Михайлівський" фіктивним

У Національному банку заявили, що угода з продажу банку "Михайлівський" може бути фіктивною
Depo.Гроші
2 листопада 2016 17:52
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні регулятора, передає Depo.ua. 

"Власник банку "Михайлівський" Віктор Поліщук, начебто, продав свої частки у ТОВ "Екосіпан" (компанія, через яку він володів банком) 11 фізичним особам. Ці особи ніколи не подавали документів в НБУ для спільного набуття істотної участі. Частки кожного з "покупців" - менше 9,9%. Всі договори датовані 19 травня 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, договори купівлі-продажу надійшли до Нацбанку лише через три дні після віднесення банку до категорії неплатоспроможних - 26 травня 2016 року.
"Це одинадцять однакових договорів на дві сторінки кожен, укладені з покупцями - фізичними особами, жодною інформацією про яких регулятор не володіє, окрім паспортних даних та місця проживання", - повідомляє НБУ.

"З 11 незрозумілих покупців привертає увагу один - Ігор Дорошенко (раніше йому належало 3,9% акцій банку, він збільшив свою частку до 9,01%)", - зазначає регулятор.

Таким чином, роз’яснюють у НБУ, голова правління банку, призначений власником - Поліщуком - виступає покупцем частки у цьому ж банку.

"Аналіз договорів, їх змісту може свідчити про відсутність реального економічного змісту та фіктивність цих правочинів. Наприклад, ціна купівлі часток в 9-15 разів (залежно від договору) нижча від номінальної вартості", - йдеться у повідомленні.
"Більше того, у регулятора відсутні відомості про реальні розрахунки за такими договорами та джерела походження коштів у покупців для оплати часток", - повідомляє прес-служба.

У травні в банк "Михайлівський" була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші