UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У НБУ пояснили залежність інфляції від курсу долара

Національний банк України (НБУ) оприлюднив дані дослідження впливу обмінного курсу гривні до долара на споживчі ціни із січня 2014 року до грудня 2019 року

У НБУ пояснили залежність інфляції від к…
Фото: Прес-служба НБУ

Про це йдеться в "Інфляційному звіті" НБУ за квітень, передає Depo.ua.

Так, згідно з результатами дослідження, девальвація в 1% спричиняє зростання споживчих цін у середньому на 0,22%. Натомість унаслідок ревальвації в 1% ціни знижуються на 0,08%. Ефект майже повністю відчутний вже за 6 місяців.

НБУ показав залежність інфляції від курсу долара

В НБУ зазначили, що інтервали отриманих оцінок для ревальвації є набагато ширшими порівняно з інтервалами для девальвації, що може бути причиною порівняно нетривалого досвіду посилення гривні, а отже, чутливості оцінок до специфікацій.

Водночас, за умови надмірних девальваційних процесів, як у період із лютого до квітня 2015 року, ефект перенесення зростає до 0,45-0,50%.

Крім того, інфляційні очікування, які в Україні значно залежать від курсової динаміки, можуть бути одним із факторів асиметричності та нелінійності механізму перенесення. Наприклад, в умовах девальваційних очікувань фактична ревальвація гривні може не мати значного ефекту на зниження рівня цін.

Також у Нацбанку нагадали, що з 2014 року НБУ здійснює політику плаваючого обмінного курсу, яка передбачає, що обмінний курс може як послаблюватися, так і посилюватися залежно від фундаментальних умов.

Однак, задля забезпечення помірного впливу курсових коливань на цінову стабільність, НБУ зберігає присутність на валютному ринку для згладжування надмірної волатильності.

Нагадаємо, дещо раніше в НБУ сказали, коли на українську економіку чекає найбільше потрясіння.

Також НБУ на основі прогнозу економічного розвитку країн – реципієнтів українських мігрантів знизив на 20% – до 10 млрд доларів прогноз грошових переказів на 2020 рік, тобто на 2,6 млрд доларів менше, ніж очікувалося.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme