У "Нафтогазі" заявили про шантаж "Газпрому" на газових переговорах

Під час газових переговорів у Брюсселі "Газпром" вдавався до шантажу

Про це у Facebook написав виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, передає Depo.ua.

Так він прокоментував пропозицію росіян продовжити поточний контракт, не включаючи до нього гарантії щодо обсягів транзиту газу.

"Газпром" продовжив фактично шантаж: справжні переговори щодо транзиту можуть бути тільки після "відновлення балансу у відносинах між "Нафтогазом" і "Газпромом". На думку "Газпрому", це може відбутися або в разі скасування рішень Стокгольмського арбітражу в апеляційному суді, або в разі "мирової угоди" між "Нафтогазом" і "Газпромом", - написав Вітренко.

"Перший раз офіційно звучала теза "про нульовий варіант". Утім, я б не трактував ці слова просто як відмову "Нафтогазу" від 2,7 млрд, які "Газпром" ще повинен доплатити за рішенням арбітражу, оскільки рішення арбітражу виходять за рамки цих 2,7 млрд доларів", - зазначив він.

За словами Вітренка, була вперше зафіксована загальна позиція Європейської комісії та України про те, що згадане вище питання щодо відновлення балансу у відносинах між "Нафтогазом" і "Газпромом" вже вирішене в передбачений контрактом спосіб - у міжнародному арбітражі, і тепер справа лише за виконанням цього рішення.

"У чому проблема з продовженням поточного контракту? Крім його невідповідності європейським правилам, в інтерпретації "Газпрому" цей контракт не містить жодних гарантій щодо обсягів транзиту, тобто після побудови "Північного потоку-2" "Газпром" зможе знизити транзит через Україну до нуля, навіть якщо контракт буде продовжений на наступні роки", - пояснив Вітренко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна