У Маріуполі представили програми для малого та середнього бізнесу європейської ініціативи EU4Business

Гранти від ЄБРР та ЄС для малого та середнього бізнесу презентували на інвестиційному форумі "RE:think. Invest in Ukraine" у Маріуполі. Українські підприємці можуть отримати грант для розвитку свого бізнесу в межах дії ініціативи EU4Business від Європейського Союзу, яку в Україні частково імплементує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)

Про це під час форуму розповів представник ЄБРР Тимур Халілов.

Отримати грант підприємці можуть у розмірі до 75% від вартості проекту.

"Ми допомагаємо вже існуючому бізнесу проаналізувати свою діяльність, і там, де можна, її покращити. Для роботи над проектом залучаємо консультанта, який допоможе трансформувати бізнес. Це може бути український консультант або міжнародний експерт-практик, що має підтверджений досвід не менше 15 років роботи на аналогічному ринку. У проектах, де консультант - представник закордонної компанії, сума грантових виплат сягає 90%. А ще пропонуємо кредитування для бізнесу", - розповів Халілов.

З 2010 року ЄБРР надає грантову підтримку малому та середньому бізнесу в Україні. На сьогодні грантами вже скористалися понад 1000 українських підприємств. Серед них і успішна трансформація мережі магазинів "My play".  

"Мережа мала іншу назву і працювала по всій країні. У рамках нашої роботи ми розробили нову стратегію розвитку, провели ребрендинг, повністю змінили назву, зовнішній вигляд, модель позиціонування, змінились канали та інструменти маркетингу. І компанія за рік після завершення проекту збільшила обіг на 17%, на 14% збільшила кількість персоналу. Це доволі великі відсотки як для компанії, яка не є стартапом. Такому поштовху у розвитку сприяло саме залучення коректних інструментів для роботи", – розповів Халілов.

За словами Халілова, завдяки підтримці ЄБРР та фінансуванню ЄС 65% компаній відзначили зростання обігу у середньому на 80%, сформували більше 6,5 тис нових робочих місць та залучили понад 81 млн євро зовнішніх інвестицій.

У 2016 році було підписано угоду між ЄС і ЄБРР і виділено 40 млн. євро на консультаційну, навчальну, інформаційну та іншу підтримку малого та середнього бізнесу в Україні в рамках ініціативи ЄС EU4Business, цього року у ЄБРР запланували і вже реалізують 160 консалтингових проектів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"