У Кубіва закликають Порошенка ветувати закон про продовження мораторію на продаж землі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) запропонувало президенту Петру Порошенку застосувати право вето до закону №2666-VIII про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 1 січня 2020 року

Такий висновок міністерства підписав міністр економічного розвитку Степан Кубів, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Міністерство аргументує свою позицію щодо закону тим, що мораторій порушує конституційне право громадян володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, що підтвердив Європейський суд з прав людини.

"За оцінками Світового банку, запровадження ринку землі створило б можливості для зростання ВВП України щорічно на додаткових 0,6-1,6 процентних пунктів і дозволило б залучати близько 1,5 млрд доларів додаткових інвестицій на рік", - повідомили в МЕРТ.

Крім того, у міністерстві вважають, що відсутність ринку землі занижує ціни оренди приблизно в п'ять разів, що погіршує добробут 6,9 млн власників земельних паїв.

Також мораторій на продаж землі спонукає фермерів вирощувати переважно однорічні культури, що призводить до втрат 1 тис. доларів з 1 га.

Нагадаємо, 17 січня Верховна Рада не змогла ухвалити проекти постанов про скасування рішення парламенту щодо продовження на рік мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна