У ГПУ підтвердили повторний арешт акцій сина Януковича

У Генеральній прокуратурі України підтвердилили, що запобігли можливості відчуження акцій ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", що належить сину екс-президента України, бізнесмену Олександру Януковичу: суд повторено арештував його цінні папери
Depo.Гроші
26 травня 2015 19:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"У засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація про зняття арешту із належних сину екс-президента України Януковичу О. В. акцій ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", арештованих за клопотанням Генеральної прокуратури України у квітні 2014 року. 14.04.2015 ухвалою Апеляційного суду міста Києва було частково задоволено апеляційну скаргу уповноваженої особи фонду гарантування вкладів та з метою відновлення фінансового стану банку шляхом його продажу, знято арешт із належних підозрюваному Януковичу О.В. 100% акцій зазначеного банку", - розповіли в прокуратурі.

Однак, оскільки мета арешту (конфіскація майна обвинуваченого за вироком суду і звертання його в доход держави) не була досягнута, Державною службою фінансового моніторингу України на прохання Генпрокуратури були зупинені всі операції із зазначеними акціями.

"У той же день на підставі клопотання прокуратури слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва на зазначені акції повторно накладено арешт. У той же час, оцінка діям суддів Апеляційного суду міста Києва буде дана в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому Генеральною прокуратурою України за фактом винесення завідомо неправосудної ухвали за ст. 375 КК України", - відзначили в прокуратурі.

Нагадаємо, що спочатку арешт на майно Олександра Януковича, у тому числі на цінні папери, що були на обліку в банку "ВБР", було накладено ухвалою Печерського районного суду Києва від 1 квітня 2014 року. Станом на 1 квітня 2014 року, сукупний залишок коштів на рахунку в цінних паперах складав 1 млрд 067 млн грн - саме стільки становить загальна номінальна вартість цінних паперів.