У банку Коломойського заарештували рахунки "Укрнафти"

Державна виконавча служба (ДВС) заарештувала в "ПриватБанку" понад 600 рахунків ПАТ "Укрнафта" для стягнення боргу на загальну суму понад 4 млн грн на користь ТОВ "Інтербізнесконсалт"
Depo.Гроші
27 січня 2016 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать документи ДВС від 18 і 24 листопада 2015 року, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Провадження ДВС здійснюється на підставі рішення Господарського суду Києва про стягнення боргу на користь "Інтербізнесконсалт".

У той же час, як йдеться у листі "Міжнародного комітету захисту прав людини" на адресу президента і прем'єра країни, текст якого також має агентство, "ПриватБанк" не став списувати кошти з арештованих рахунків за платіжними дорученнями ДВС.

Замість цього "Укрнафта" відкрила в банку нові рахунки і здійснює діяльність вже з їх допомогою.

Як відзначають в "Міжнародному комітеті захисту прав людини", посадові особи "Укрнафти" намагаються чинити тиск на працівників ДВС.

"Інтербізнесконсалт" вказує, що представники "Укрнафти" чинять тиск на співробітників департаменту ДВС", - йдеться у листі керівництву країни.

"Так, 11 грудня 2015 року група осіб, очолювана директором юрдепартаменту "Укрнафти" В'ячеславом Карташовим і представником "Укрнафти" Сєровим Є.І. (перекладач глави компанії Марка Роллінса - Ред.), увірвалася в приміщення управління ДВС і, погрожуючи керівництву, вимагала, щоб останні ухвалювали незаконні рішення. Всі обставини зафіксовані відеоспостереженням", - наголошується в листі.

В даний час між "Укрнафтою" і "Інтербізнесконсалт" існує ще одна судова тяжба щодо боргу на 21,008 млн гривень. Це питання розглядає Вищий господарський суд України.

ТОВ "Інтербізнесконсалт" займається діяльністю у сфері права. Підконтрольне Ігорю Никону.

Нагадаємо, загальна сума боргу станом на 1 січня 2016 рокустановить понад 10,2 млрд гривень. Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ та податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

"Укрнафта" володіє 94 дійсними спецдозволами на надрокористування. На сьогодні податковий борг Укрнафти перевищує 10,2 млрд грн., хоча і виплатила торік державі 1,8 млрд грн. Держгеонадра в грудні 2015 року також за підсумками перевірок зупинила дію спецдозволу щодо Ромашевського родовища Сумської області.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.