Турагенти: Коли поїдете в Крим, не розмахуйте українським прапором

ДеПо дізнавався, чи просувають зараз туристичні агентства серед українців відпочинок в окупованому Росією Криму
Depo.Гроші
10 грудня 2014 12:00
ФОТО: depo.ua
Турагенти: Коли поїдете в Крим, не розмахуйте українським прапором
Турагенти: Коли поїдете в Крим, не розмахуйте українським прапором

У нас виникло два питання: чи цікавляться українці, як і раніше, відпочинком у Криму і наскільки активно будуть вмовляти туристичні агенти купити путівку на півострів?

Озброївшись прихованою камерою, журналісти ДеПо пройшлися столичними туристичним компаніям як звичайні клієнти. Згідно з придуманою заздалегідь легендою, путівки шукали дві подружки, у яких є традиція - щороку їздити до Криму. Однак через політичну нестабільність і анексію Криму цього літа їм не вдалося побувати на морі, ось вони і вирішили відправитися на ПБК на Різдво.

Перше, що кинулося в очі (і це щиро порадувало), - 95% київських турагентів столиці впали у відвертий ступор, почувши про бажання їхати в Крим на новорічні свята. Хтось відразу говорив: «Ми цим не займаємося», - і відправляв шукати інші спеціалізовані компанії. Хтось щиро дивувався такій дивній примсі і виключно з ввічливості до дивних клієнток без ентузіазму пропонував підібрати варіанти трохи пізніше і вислати їх на пошту. При цьому «продавці відпочинку» констатували, що не чули подібних запитів з початку літа, і підкреслювали крайню непопулярність Криму серед киян сьогодні.

Більшість туристичних компаній вмовляли забути про Крим і відправитися в екскурсійну поїздку по містах Західної України. Вони наголошували на тому, що за ніч у кримській готелі «дивній парочці» доведеться заплатити не менше 1 тис. грн, тоді як за ці ж гроші на Закарпатті можна купити триденний екскурсійний тур з оплаченим проїздом, проживанням, харчуванням і екскурсіями. Бачачи ж наполегливе бажання помилуватися зимовим морем, як альтернативу пропонували канікули в Одесі. Ну, а якщо «перлина біля моря» не підходить, то можна доплатити за путівку і відправитися на тиждень в сонячний Єгипет, а не мерзнути в «совкових» кримських готелях.

Однак нам вдалося знайти одне агентство (судячи з його сайту, російське), яке активно просуває серед українців відпочинок в Криму і на курортах Абхазії, Краснодарського краю, КавМінВод і Підмосков'я. За словами їхнього менеджера, відпочинок на півострові, як і раніше, у фаворі. Правда, туди найчастіше воліють їхати українці зі східних областей України: Харківської, Дніпропетровської, Донецької та Луганської. Трохи менш активні - кияни. Але охочих вистачає.

Турагент запропонував журналістам ДеПо провести свою відпустку в готелі «Ялта-Інтурист». За її словами, на новий рік там вже все забито. На запитання «ким?» Агент відповіла - росіянами. А ось на Різдво там ще можна забронювати двомісний номер «стандарт». Ціна за добу, м'яко кажучи, здивувала: 1712 грн або 1812 грн в номері з видом на місто. Тобто за 7 днів проживання доведеться викласти майже 12 тис. грн. Для довідки: зараз за 15 тис. грн можна купити тижневий відпочинок у чотиризірковому готелі в Єгипті з системою обслуговування «Все включено» і трансфером. При цьому агент наполягав, щоб ми не затягували з прийняттям рішення, тому що до 15 грудня там можна отримати знижку на проживання в розмірі 15%. І ще - в Крим нам настійливо радили їхати з гривнями, оскільки там більш вигідний курс обміну на рублі.

Але найцікавішу пораду ми отримали в кінці нашої розмови з агентом. Нас цікавило, чи не виникне в готелі конфліктів з росіянами на політичному ґрунті? На що дівчина-турагент відповіла: «Якщо не будете бігати по готелю з українським прапором, думаю, все буде нормально».

Відео ОльгаКамєнєва/ДеПо