Цього року на Україну чекає подальше падіння ВВП та ріст інфляції, - експерт

У 2016 році очікувати зростання валового внутрішнього продукту в Україні не варто
Depo.Гроші
10 березня 2016 13:17
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.ua, про це під час конференції на тему "Сучасна валютна політика та особливості її реалізації в Україні" заявив директор Інституту економіки та прогнозування НАН України» Валерій Геєць.

"Останній прогноз МВФ на 2016 рік про те, що зростання світового ВВП становитиме лише 2,9%. Це абсолютно логічне продовження загальної тенденції входження світової економіки у період низьких темпів економічного зростання. Докризові темпи економічного зростання у найближчі декілька років не будуть відновлені. Важливо, що це ж стосується і зростання експорту, який перестає бути локомотивом економічного зростання", - зазначив він.  

"На цьому фоні для нас постає серйозне питання, як світ боротиметься з загрозою нової економічної кризи, а також як ми будемо боротися з даними загрозами. Дослідження слаборозвинутих країн, до яких за рівнем ВВП на душу населення входить і Україна, демонструє, що якщо хвилі девальвації в країні завершуються, то після цього ще протягом року спостерігається від’ємна динаміка економічного зростання, яка в середньому становить -2% ВВП, а ще протягом одного року вона залишається на нульовому рівні. Якщо у цьому році ми завершуємо це "перекочування по хвилях", то в цьому році треба очікувати спад економіки. Постає питання інфляції та падіння ВВП. За січень ми маємо -2% ВВП", - зазначив експерт.

"У цьому контексті постає серйозне питання зростання дефіциту нашого бюджету. Якщо спад -2% ВВП, а інфляція залишиться на рівні 12%, виникає доволі серйозний дефіцит бюджету. Якщо також враховувати, що зміни до податкового законодавства можуть призвести до додаткового дефіциту бюджету, то загроза спаду рівня ВВП стає абсолютно реальною. І в такому разі рівень інфляції також буде вже іншим", - резюмував Валерій Геєць.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.