Суд залишив Клюєва без місця під сонцем на Одещині

Прокуратура відсудила на користь держави 40 га земель, незаконно переданих для розміщення сонячних електростанцій в Одеській області
Depo.Гроші
6 квітня 2015 14:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України. 

"Суд касаційної інстанцій прийняв нове рішення, яким позов прокурора задовольнив та визнав недійсним договір оренди землі, зобов'язавши повернути державі з протиправного користування земельну ділянку площею 40 га, розташовану на території Білоліської сільської ради Татарбунарського району", - йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі додали, що у провадженні судів ще перебувають справи про повернення державі понад 300 га земель, незаконно переданих для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій в оренду комерційним структурам, які пов'язують з одним із колишніх керівників РНБО України.

"Вказані земельні ділянки в довгострокову оренду було передано без проведення обов'язкової нормативної грошової оцінки земель, що призводить до недоотримання бюджетом коштів від користування ними", - пояснили в ГПУ.

У відомстві нагадали, що нещодавно Верховний Суд України, розглянувши одну з таких справ, поставив крапку в намаганні господарюючого суб'єкта залишити в своєму користуванні одну із земельних ділянок.

"Крім того, Вищий господарський суд України, розглянувши 02.04.2015 аналогічну справу, погодився з обґрунтованістю доводів ГПУ та скасував судові рішення попередніх інстанцій, які відмовили в задоволенні позову прокуратури Татарбунарського району Одеської області", - зазначили у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, що сонячні електростанції в Україні, які належать компанії Active Solar братів - екс-секретаря СНБО Андрія Клюєва та його брата Сергія Клюєва, під час президентства Віктора Януковича мали корупційні пільги, закріплені в "зеленому тарифі", що дозволяло їм продавати вироблену електроенергію в десятки разів дорожче, ніж іншим генеруючим компаніям.

Як повідомляв depo.ua, в окупованому Росією Криму у Клюєвих також забирають електростанції, але через борги перед держбанками.