Російські держбанки через борги заберуть у Клюєва сонячні електростанції в Криму

Сонячні електростанції (СЕС) в Криму більше 200 МВт, які втратили українські зелені тарифи, не змогли погашати кредити на € 800 млн, взяті в російських держбанках, і переходять у їхню власність
Depo.Гроші
6 квітня 2015 13:00
ФОТО: depo.ua

Йдеться про проекти, якими керувала австрійська Activ Solar, що побудувала на півострові 407,2 МВт СЕС. З них до моменту анексії Криму Росією були підключені до мережі 227,5 МВт (в 2013 році виробляли 25% електроенергії на півострові). Кредити під ці проекти надавали Ощадбанк, група ВТБ, ВЕБ, їх дочірні структури, а також український Ощадбанк, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Борг, виданий Ощадбанком, знаходиться на балансі Агентства збереження вкладів: майно (включаючи СЕС) в Криму перейшло агентству в рахунок компенсації кримським вкладникам банку, уточнює він. За даними джерела видання, заборгованість усіх СЕС перед банками становить приблизно € 800 млн.

За словами співрозмовників видання, держбанки вже обговорювали питання про компенсацію витрат на СЕС на нараді у віце-прем'єра Дмитра Козака в кінці 2014 року. Це підтверджує представник віце-прем'єра Ілля Джус: "Ніхто не має наміру руйнувати цю інфраструктуру, але знайти відповідну економічну модель складно - умови української системи підтримки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)були набагато привабливішими для інвесторів, ніж російські заходи".

Глава Мінпаливенерго Криму Сергій Єгоров (з травня 2010 по червень 2014 року - заступник гендиректора ТОВ "Актив Солар") повідомив, що СЕС в Криму "працюють на повну потужність". Йому нічого не відомо про їх передачу російським банкам, але він підтвердив, що борги перед цими банками у власників станцій є: повернення кредитів утруднене без зеленого тарифу.

Нагадаємо, компанія Activ Solar раніше була підконтрольна колишньому главі адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрію Клюєву та його брату Сергію Клюєву. Після зміни влади в країні Клюєв був оголошений у міжнародний розшук.