Суд відмовив компанії Фірташа у праві власності на газ в підземних сховищах

Суд відмовив закритому акціонерному товариству "Укргаз-Енерго" у визнанні за нею права власності на 3,99 млрд млн куб. м газу в підземних сховищах оператора газотранспортної системи компанії "Укртрансгаз"
Depo.Гроші
16 липня 2015 17:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 7 липня, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Обгрунтовуючи позов 6 липня 2015 роук з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, "Укргаз-Енерго" вказувала, що станом на 1 липня 2015 року в ПСГ "Укртрансгазу" знаходиться 3,99 млрд газу, які нібито їй належить.

Нагадаємо, ще 27 вересня 2012 року Госпсуд Києва визнав право власності "Укргаз-Енерго" на природний газ в обсязі 4,86 млрд куб. м, який зберігається в ПСГ згідно з договором зберігання від 15 березня 2006 року, станом на 1 вересня 2012 року.
25 жовтня того ж року Київський апеляційний господарський суд залишив без зміни рішення суду першої інстанції у цій справі, а 18 грудня Вищий господарський суд підтвердив рішення вже апеляційного суду.

Після цього через два роки, 23 грудня 2014 року, Верховний Суд України скасував постанову Вищого госпсуду від 18 грудня 2012 року і передав справу на новий розгляд касаційної інстанцією.

19 лютого Вищий госпсуд скасував і рішення Госпсуду Києва від 27 вересня 2012 року, та ухвалу Апеляційного госпсуду Києва від 25 жовтня, направивши справу на новий розгляд судом першої інстанції (Господарським судом Києва).

Колегія суддів Вищого госпсуду, скасовуючи рішення судів першої та апеляційної інстанцій, вказувала на те, що ними не було в повній мірі досліджено, чи перебували сторони на момент передачі позову до суду в зобов'язуючих правовідносинах, тобто чи діяв на той момент договір на зберігання газу.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

 

 

 

Мітки: суд