У "Приватбанку" пояснили, чому суд Лондона відмовився від позову проти Коломойського

Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом "Приватбанку" до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова

Про це йдеться у повідомленні "Приватбанку", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Української правди".

"Незважаючи на те, що суддя визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій, - на суму приблизно від 329 млн до 1,2 млрд доларів - він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів", - розповідають у фінустанові.

Згідно з повідомленням, наразі судове рішення не було офіційно винесене, оскільки суддя розглядає питання щодо суми достатньо обґрунтованої справи банку, що було подане для розгляду у п'ятницю вранці.

"Це судове рішення є лише першим етапом процесу, та банк має намір оскаржити його", - йдеться в повідомленні.

"Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери є відповідальними за багатомільярдні шахрайські дії в банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні та віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами", - цитуються у заяві слова голови правління Приватбанку Петра Крумханзла.

"Неминучим є те, що ці критичні питання щодо юрисдикції, які були оскаржені відповідачами, будуть визначені Апеляційним судом, і ми впевнені, що вони будуть вирішені на користь банку", - коментує партнер юридичної фірми "Хоган Ловеллс" Річард Льюіс.

Нагадаємо, 22 листопада ЗМІ повідомили, що Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом "Приватбанку" до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова

У жовтні стало відомо, що Ігор Коломойський 19 разів програв суди Нацбанку.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme