Суд дозволив Нацбанку забрати вагони у Коломойського і Пінчука

Національний банк і "Приватбанк" виграли апеляційний розгляд у судовій справі "Нікопольський завод феросплавів" (НЗФ) проти держави", у рамках якої завод намагався врятувати свої 64 вагона від примусового стягнення Нацбанком

Про це інформує Depo.ua з посиланням на Finclub.

Зазначається, що 16 серпня 2018 року Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційні скарги "Приватбанку" і НБУ і скасував рішення Господарського суду Києва від 1 грудня 2017 року в цій справі.

НЗФ звинувачував НБУ в неприйняті від "Приватбанку" виконання зобов'язання (погашення заборгованості) за кредитним договором, який уклали відповідачі, і зобов'язанні банку погасити заборгованість за цим договором, а НБУ - прийняти від банку виконання зобов'язань щодо її погашення.

Госпсуд Києва 1 грудня 2017 року задовольнив тільки одну вимогу: він зобов'язав "Приватбанк" погасити кредит рефінансування, оскільки у держбанку були фінансові можливості для цього, а НБУ не здійснював дій щодо примусового стягнення боргу.

Повідомляється, що завод виступає іпотекодавцем за цим кредитом рефінансування.

У "Приватбанку" і Нацбанку стверджували, що самостійне погашення банком кредиту рефінансування може призвести до втрати ліквідності держбанку, а інтереси і права НЗФ не порушувалися.

У рамках договору "Приватбанк" 24 жовтня 2008 року отримав рефінансування на 3,41 млрд грн під 15% річних до 23 жовтня 2009 року.

У 2010 році договір був переписаний: сума боргу знизилася до 3,31 млрд грн, ставка виросла до 17,3%, а термін погашення - до 23 жовтня 2015 року.

У 2014 році в договір знову внесли зміни: "Приватбанк" мав повернути 3,4 млрд грн до 23 грудня 2016 року.

У 2015 році НЗФ (пов'язаний з акціонерами "Приватбанку" на той момент - Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим) вніс своє майно (64 залізничні вагони) в забезпечення за цим кредитом. Ставка за кредитами була підвищена до 21,5-29,25%.

У грудні 2016 року держава стала власником "Приватбанку", який 23 грудня не виконав умови кредитного договору. Тому у банку утворився борг, який на 25 вересня 2017 року становив 2,6 млрд грн за тілом кредиту та 56 млн грн - відсотки.

"Приватбанк" ще 17 лютого 2017 року електронним листом повідомив НБУ про готовність погасити борг на суму 893,8 млн грн, але НБУ не "горів бажанням" отримати ці гроші.

"У відповідь на зазначений лист Національний банк висловив застереження про зменшення, в результаті такого погашення, обсягу відповідальності фінансових і майнових поручителів за зобов'язаннями ПАТ "Комерційний банк "Приватбанк" перед НБУ, що, в свою чергу, може мати негативний вплив на здатність "Приватбанку" досягти прийнятих умов реструктуризації корпоративного кредитного портфеля і структури забезпечення по ньому. НБУ вважає неприпустимим зменшення обсягу відповідальності фінансових і майнових поручителів з рахунок наданої "Приватбанку" державної фінансової підтримки", - йдеться в рішенні суду.

Але вже 21 серпня 2017 року НБУ повідомив "Приватбанк", що держбанк повинен протягом 30 днів заплатити борг в 2,6 млрд грн, інакше він зверне стягнення на заставне майно - вагони НЗФ екс-власників "Приватбанку".

Судді апеляційної інстанції звернули увагу на те, що конкретних дій по погашенню боргу "Приватбанк" не здійснював, а лист НБУ носив рекомендаційний характер і не був обов'язковим до виконання. Не прийняли судді в якості допустимого докази інтерв'ю глави НБУ, в якому йшлося про рефінансування "Приватбанку".

Суд дійшов висновку, що НБУ не заважав "Приватбанку" погасити рефінансування, а норма про списання заборгованості банку з його рахунку є правом, а не обов'язком НБУ.

Саме тому відмова "Приватбанку" погасити борг дала можливість НБУ стягнути заставне майно за цим кредитом, а не списувати кошти з рахунку держбанку.

Довідка: НЗФ контролює група EastOne, створена восени 2007 року в результаті реструктуризації групи "Інтерпайп" Віктора Пінчука, а також група Ігоря Коломойського "Приват".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme