Смолія перевірили щодо тиску на суддів у справі про націоналізацію "Приватбанку"

Голова Національного банку України Яків Смолій не здійснював вплив на суддів, не висловлював до них неповагу та не закликав до невиконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва щодо скасування рішень по націоналізації "Приватбанку" під час виступу на засіданні Ради національної безпеки та оборони України 18 квітня 2019 року

Про це свідчать результати семантико-текстуальної експертизи виступу за стенограмою засідання Ради національної безпеки та оборони України (РНБО), проведеної "Українським центром судових експертиз", повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Загалом, судовий експерт дійшов висновку, що під час виступу Смолій проінформував присутніх про діяльність та досягнення "Приватбанку" та про ймовірні фінансові ризики як для вкладників банку, так і стабільності усієї банківської системи у разі набрання рішенням Окружного адміністративного суду Києва законної сили.

Також голова Національного банку повідомив про наміри правління НБУ вчинити певні дії юридичного характеру (звернутись до Міністерства юстиції, Вищої ради правосуддя та подати апеляційну скаргу) з метою перегляду зазначеного рішення суду та унеможливлення вилучення "Приватбанку" з державної власності.

Окрім цього, судовий експерт зазначає, що у ході виступу Смолій не закликав до невиконання рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня, яким націоналізація "Приватбанку" визнана незаконною.

Результати експертизи показали, що в тексті виступу Смолія відсутні висловлювання, що містять ознаки, заклики чи ствердження або можуть оцінюватись як вплив чи неповага до суду та суддів.

Нагадаємо, 28 травня "Приватбанк" оскаржив рішення щодо незаконності націоналізації

Раніше ЗМІ повідомили, що "Приватбанк" подав судовий позов проти свого колишнього власника Ігоря Коломойського до Канцелярського суду штату Делавер, що у США.

НБУ і "Приватбанк" виграли у пов’язаних з Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов’язання по кредитах рефінансування.

Також у "Приватбанку" розкрили деталі позову проти Коломойського у США.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів Приватбанку.

Довідка: Український центр судових експертиз спеціалізується на проведенні оцінки майна та майнових прав, надання консультацій з експертних питань. Експерти центру мають відповідні свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння кваліфікації судових експертів та внесені до Реєстру атестованих експертів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme