ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росіяни все більше відчувають на собі економічну кризу, - опитування

Економічна криза все більше турбує росіян, охоплюючи нові групи населення
Depo.Гроші
1 жовтня 2015 09:50
ФОТО: depo.ua

До осені позначився тренд на перехід частини громадян, які "лояльні кризі", в число незадоволених. Це випливає з аналітичного матеріалу, підготовленого експертами Російської академії народного господарства і держслужби (РАНХиГС), передає depo.ua з посиланням на РБК.

Росіяни все більше усвідомлюють негативні перспективи: кількість громадян, які дивляться в майбутнє з упевненістю, до осені різко скоротилася, свідчать свіжі опитування.

Якщо взимку та навесні суттєва частка населення оцінювала стан економіки як стабільний, то до кінця літа «намітився тренд переходу частини «лояльних кризі» громадян в число незадоволених або песимістично налаштованих».

Зросла частка тих, хто прогнозує погіршення економіки протягом 1-2 років і довше (34% у серпні проти 27,6% у квітні), одночасно скоротилася частка тих, хто очікує поліпшення ситуації (до 21,2% опитаних у серпні з 38,3% у квітні).

Зростання негативних очікувань відзначається у всіх типах поселень, але особливо сильно переймаються жителі мегаполісів, йдеться в бюлетені. Частка респондентів великих міст, які очікують для себе негативних наслідків, зросла до 20%. При цьому 70% мешканців великих міст вже зачепила криза, стверджують експерти.

У першому півріччі 2015 року кількість бідних у Росії зросла. Частка населення з грошовими доходами нижче прожиткового мінімуму становила 15,1%, що на 2 п. п. вище рівня відповідного періоду 2014 року. Бідне населення, яке раніше частіше відзначало позитивні зміни, перестало їх помічати. А середньо - і високозабезпечені респонденти мало змінили свої оцінки.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua