Росія просить США не вибивати з неї відсуджені акціонерами ЮКОСу мільярди

Росія вважає, що суд американського округу Колумбія не повинен розглядати позов колишніх акціонерів ЮКОСу щодо виконання Росією рішення Гаазького арбітражу про виплату понад $50 млрд
Depo.Гроші
22 жовтня 2015 09:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Екс-акціонери ЮКОСу вимагають визнати й виконати в США рішення Гаазького арбітражу, який у липні 2014 року присудив трьом компаніям - Hulley Enterprises Ltd, Yukos Universal Ltd і Veteran Petroleum Ltd - $50 млрд компенсації по Енергетичній хартії, що захищає права інвесторів. Аналогічні позови подані в ряді європейських країн.

Як випливає з опублікованих судом документів, Росія домагається від американського суду відмови у розгляді цієї справи, оскільки вона знаходиться поза його юрисдикцією.

Даний позов не підпадає під дію Конвенції ООН про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень ("Нью-Йоркської конвенцію") у зв'язку з відсутністю арбітражної угоди, наполягають юристи White&Case, які представляють в цій справі інтереси Росії.

Але навіть якщо суд округу Колумбія вирішить взятися за цю справу, заявлені вимоги можуть бути задоволені, йдеться в російському меморандумі. Як запевняють росіяни, даний спір не був підсудний Гаазькому арбітражу, отже, його рішення є нікчемним – "тут немає нічого для суду, що можна було б підтвердити, визнати або привести у виконання", наголошується в документі.

А екс-акціонерів ЮКОСу російські юристи називають шахраями.

Росія також заперечує обгрунтованість присудженої Гаазьким арбітражем суми збитку - вони вважають, що сума була визначена довільним і неточним методом.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: США, ЮКОС, Росія