Росія почала будувати "Турецький потік"

"Газпром" (в особі свого вже 100-процентного дочірнього товариства South Stream Transport) інформував будівельну компанію Saipem про завершення періоду (що тривав 5 місяців) призупинення робіт з будівництва в Чорному морі газопроводу, який встиг за цей час змінити назву і маршрут - замість "Південного потоку" став "Турецьким потоком"
Depo.Гроші
12 травня 2015 10:07
ФОТО: depo.ua

"Saipem оголошує, що отримав повідомлення, що клієнт South Stream Transport BV знімає призупинення контракту, і Saipem може почати роботу з морського трубопроводу в Чорному морі", - йдеться в заяві підрядника, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

Saipem був найнятий для будівництва "Південного потоку", будівництво якого повинне було початися ще восени минулого року. Рішення керівництва Росії не будувати "Південний потік" застало трубоукладальний флот Saipem біля російських берегів, звідки мало розпочатися прокладання. Після цього кораблі італійських будівельників відійшли в болгарський порт Варна, де залишаються до цього часу (це підтверджують дані глобальної системи позиціонування морських суден). І при цьому "Газпром" продовжував оплачувати послуги простоюють кораблів Saipem.

Як пояснили агентству джерела в галузі, "Газпром" дуже дорожить контрактом з Saipem. Адже справа не тільки у виборі підрядника, а ще й у отриманих в рамках режиму західних санкцій дозволах на будівництво: South Stream Transport BV отримала їх від регуляторів Нідерландів, а Saipem - від італійського регулятора. Дозвіл стосується будівництва газопроводу в Чорному морі, а не конкретного маршруту, що дозволило "Газпрому" зробити маневр.

Закривши проект "Південний потік", "Газпром" викупив у європейських партнерів (Eni, EDF, Wintershall) пред'явлені до викупу за пут-опціоном 50% South Stream Transport BV за $ 1 млрд.