Родич Медведєва купив банк Януковича - нардеп

ТОВ "Екосіпан" готує угоду та здійснює заходи для придбання контрольного пакету "Всеукраїнського банку розвитку", який належить сину екс-президента України Віктора Януковича Олександру
Depo.Гроші
2 червня 2015 10:52
ФОТО: depo.ua

Про це стало відомо з депутатського звернення Андрія Левуса до міністра внутрішніх справ Арсену Авакову. Документ нардеп виклав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

За інформацією Левуса, засновником компанії "Екосіпан" є Віктор Поліщук - не дуже публічний бізнесмен. Він володіє мережею Технополіс, Банк Михайлівський, ТРЦ Гулівер. Дружиною Поліщука є племінниця дружини Дмитра Медведєва.

Левус відзначає, що "Екосіпан" шляхом домовленостей у Фонді гарантування вкладів, НБУ, Антимонопольному комітеті та в судових органах отримав необхідні дозволи та погодження на покупку ВБР.

Купівля банку повинна врятувати фінустанову від ліквідації після того, як у вересні 2014 НБУ визнав банк проблемним, а в листопаді - неплатоспроможним.

У свою чергу, Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в банку, акції якого арештовані в рамках кримінальної справи проти Олександра Януковича.

Фірма "Екосіпан" подала до господарського суду Києва позов, в якому вимагає визнати її власником ВБР, за 100% акцій якого вона нібито заплатила 567, 49 млн грн. Угода купівлі-продажу, за даними компанії, відбулася в кінці березня 2015 року.

Також з реєстру судових рішень відомо, що Господарський суд Києва за позовом ТОВ "Екосіпан" в квітні заборонив Національному банку приймати рішення про відкликання ліцензії у ВБР і разом з фондом гарантування вкладів здійснювати будь-які дії по відношенню до банку Януковича.