Reuters: У Shell планують припинити проект видобутку сланцевого газу в Україні

Британсько-голландський нафтогазовий гігант Royal Dutch Shell розглядає можливість відмови від участі в проекті з розвідки сланцевого газу в Україні
Depo.Гроші
12 червня 2015 07:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Reuters.

У Shell агентству розповіли, що почали переговори з Кабміном і місцевим партнером (Надра Юзівська) стосовно договору про розподіл продукції, укладеного в 2013 році. Компанія поскаржилася, що з тих пір умови роботи значно змінилися, пише "Новое время".

У липні минулого року корпорація повідомила про форс-мажор для українського проекту через напруження збройного конфлікту в Донбасі - всі роботи по проекту заморозили.

У державних Надрах України зазначили, що не отримували від Shell повідомлень про плани залишити проект.

Угода Shell і України стосувалася освоєння Юзівської площі (близько 7,9 квадратних кілометрів у Харківській і Донецькій областях). За попередніми підрахунками, газові запаси там складають 3-3,5 трлн кубометрів.

Раніше інший паливний гігант, Chevron, вирішив в односторонньому порядку вийти з проекту по освоєння Олеської площі, оскільки Міністерство фінансів України не реалізувало у встановлений термін взяті зобов'язання. 5 листопада 2013 компанія Chevron Україна Б.В. і ТОВ Надра Олеська підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі, розташованій у Львівській та Івано-Франківській областях.