Рада відклала на третє читання закон про валютні кредити

Сьогодні народні депутати відправили на третє читання за скороченою процедурою резонансний законопроект №1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті"
Depo.Гроші
21 травня 2015 18:48
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 249 нардепів, передає depo.ua.

В пояснювальній записці до документа зазначається, що законопроект передбачає механізм вирішення проблемних питань фізичних осіб, які мають зобов'язання за договорами споживчого кредиту, що отримані з метою придбання нерухомості.

Пропонований законопроектом механізм є компромісним та розподіляє фінансову відповідальність між державою, банками та фізичними особами-позичальниками, зазначається в пояснювальній записці.

Законопроектом передбачається встановити, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.
Згідно з проектом, реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким відступлене іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.
Процентна ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, що була встановлена до моменту реструктуризації.

Нагадаємо, що сьогодні під Верховною Радою близко півтисячі представників так званого "Фінансового майдану" вимагають реструктуризувати валютні кредити.  Наразі вони палять шини під вікнами парламенту та перешкоджають пожежникам їх загасити. Правоохоронці почали відтісняти агресивно налаштованих пікетувальників, внаслідок чого сталася штовханина.