Рада хоче дозволити експортерам електронні договори

Народні депутати за основу ухвалили проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)
Depo.Гроші
12 липня 2016 11:55
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосили 246 парламентарів, передає depo.ua.

Основне завдання законопроекту – спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг.

Проект закону передбачає, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).

Крім того, законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською.

Зокрема, із законодавства пропонується вилучити положення, яке стосується контролю повернення валютної виручки при експорті робіт (послуг), прав інтелектуальної власності. Таким чином, контроль за поверненням валютної виручки здійснюватиметься виключно щодо експорту продукції. Вимоги щодо валютного контролю не поширюються на експорт робіт (послуг), прав інтелектуальної власності.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<