Покупка квартири в новобудові у передмісті Києва

Придбання житла було й залишається актуальним питання і тим більше у період кризи, коли ситуація з валютою вкрай нестабільна
Depo.Гроші
12 лютого 2015 16:10
ФОТО: depo.ua
Покупка квартири в новобудові у передмісті Києва
Покупка квартири в новобудові у передмісті Києва

При покупці квартири у новобудові передмістя Києва завжди виникає багато різних ризиків на які фахівці ЖК «Львівський маєток» постараються дати відповіді. Рекомендується відразу ж звернути увагу на два основні фактори:

Вартість квартири

Перед тим, як купити квартиру у передмісті, врахуйте, що квадратний метр якісного житла у новобудові починається - від 8000 гривень. Коли ціна нижча, це може говорити про те, що забудовник економить на купівлі якісних матеріалів для будівництва, або про те, що є приховані доплати і тарифи, через які реальна вартість виявиться значно більшою від заявленої.

Земля

Обов'язково потрібно з'ясувати чи може за законом забудовуватися дана земельна ділянка.

Якщо говорити про містобудівну політику Києва, згідно з нею, повинен бути у наявності генплан міста, зонування і планування територій. Відповідність житлової забудови і дозволів, отриманих забудовником, перевіряється архітектурним контролем.

Але нерідко у передмістях великих українських міст йде масштабне будівництво. На садових ділянках зводять п'яти-, шестиповерховий будинок, і навіть «дев'ятиповерхівки».

Купувати житло в таких новобудовах ризиковано, тому що при введенні їх у експлуатацію може виникнути чимало проблем. Інколи інвестори роками живуть у об'єкті, що фактично ще будується, до якого не підведені системи тепло- та водопостачання. Можливості оформити або продати нерухомість, у людей немає.

Тому рекомендується перевіряти надійність забудовника. Він повинен мати всі необхідні документи. Зокрема, папери, що підтверджують право здійснювати будівництво на даній площі. Перевірити наявність дозволу на будівництво або декларації кожен бажаючий може, зайшовши на сайт ДАБК.

Покупцеві житлоплощі буде набагато простіше, якщо проводиться експертиза проекту. У забудовника обов'язково потрібно з'ясувати, до якої категорії відноситься об'єкт. Експертиза обов'язкова, починаючи з IV категорії. А багатоповерхові будинки з розвиненою інфраструктурою відносяться саме до ней. В ході експертизи перевіряють якість будівництва, матеріал, відповідність до норм екологічної чистоти та багато іншого. Для покупця краще вивчити даний документ.

Оцініть стан інженерних мереж, зокрема, опалювальної системи. Багатьма забудовниками використовуються двоконтурні котли опалення. У цьому випадку не уникнути додаткових витрат. Адже потрібно буде купити сам котел, самостійно укласти договір його експлуатації. До того ж, використання такого котла без припливно-витяжної вентиляції, небезпечне!

Рекомендується ознайомитися із законними фінансовими механізмами придбання квартири. Так, орієнтуватися буде набагато простіше.

Джерело: maetok-lvivskiy.com.ua