Подорожчання газу очікує українців вже у квітні

Тарифи на газ для населення в Україні будуть підвищені з квітня поточного року
Depo.Гроші
19 лютого 2015 14:09
ФОТО: depo.ua
Подорожчання газу очікує українців вже у квітні
Подорожчання газу очікує українців вже у квітні

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

«Підвищення цін почнеться з квітня», - сказав Демчишин.

При цьому він додав, що підвищення цін було одним з ключових пунктів переговорів з основним кредитором країни Міжнародним валютним фондом. І на переговорах, за словами міністра, обговорювалося одномоментне підвищення цін на газ для населення - до рівня цін на імпортний газ, які на даний момент складають близько 300 доларів за тисячу кубометрів. Але, як підкреслив Демчишин, уряд на такий крок не пішов.

Нагадаємо, вчора глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Національний банк України погіршив прогноз щодо інфляції на поточний рік до 25-26% у зв'язку з підвищенням тарифів на газ на 280% і на тепло - на 66% в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

«Ще тиждень тому ми вважали, що інфляція буде на рівні 17-18%, оскільки у нас не було єдиного прогнозу щодо того, яким насправді буде підвищення тарифів. Зараз, відповідно до меморандуму з МВФ, підвищення тарифів буде дуже різким - на 280% на газ і близько 66% - на тепло. Тому частина інфляції буде обумовлена ​​адміністративно регульованими тарифами, які додадуть ще близько 7-8% до базової інфляції. Тому ми зараз розглядаємо рівень інфляції близько 25-26% до кінця року», - сказала Гонтарева.