Побутова техніка в кредит: доступно й вигідно

Наразі кредитна картка стала звичним фінансовим інструментом звичайної української сім’ї. "Кредитка", як чарівна паличка у випадках, коли не вистачає грошей на нову покупку або терміново знадобилися додаткові кошти

Побутова техніка в кредит: доступно й ви…

У топі споживчого кредитування, за даними банків, переважає побутова техніка, комп’ютери і смартфони. Чи вигідно здійснювати таким чином покупку, чи можна довіряти таким пропозиціям і чи потрібна власне "кредитка"? Спробуємо розібратися.

Споживче кредитування: тільки "за"

Уявімо ситуацію. Молода сім’я придбала квартиру, зробила ремонт, а ось на облаштування нового житла побутовою технікою коштів не вистачає – теж потрібен солідний бюджет. Можна відкладати місяць за місяцем і щось та купувати. Але жити в новій квартирі хочеться вже тут і зараз, і головне – повноцінно. А тут ще й магазини техніки та електроніки безпосередньо у торговій залі пропонують споживчий кредит від банків-партнерів на товар, який сподобався.

Що робити? По-перше, не варто лякатися слова "кредит" та уявляти стару "ростовщицю" часів Достоєвського. У тлумаченні споживчого кредиту наявність відсотків за користування кредитними коштами наразі зведено до мінімуму.

Що важливо при цьому: можна купити товар у кредит на період від 3 до 24 місяців. Наявність кредитної картки певного банку знадобиться, якщо плануєте робити покупку в інтернет-магазині. У торговій залі супермаркету електроніки з оформленням покупки в кредит допоможуть кредитні брокери.

Зрозуміла і зручна покупка

Цікавий історичний факт. Однією з перших у запуску споживчого кредитування була відома багатьом торговельна мережа Фокстрот. На початку 2000-х був проведений відкритий тендер для оформлення техніки в кредит від банків-партнерів, щоб надати покупцям можливість придбати техніку на зрозумілих і зручних умовах кредитування.

Наприклад, сьогодні в тій уже згаданій мережі Фокстрот продається до 50% техніки в кредит із залученням банків-партнерів. І з року в рік цей показник збільшується на 1-2%.

Найпопулярніші групи товарів, які купуються таким чином, – холодильники, вбудована побутова техніка, телевізори, смартфони, ноутбуки.

Великим попитом серед населення користується банківська пропозиція "Кредит до 25 платежів" і аналогічні їй, що дає можливість оформити кредит і розділити суму покупки на щомісячні внески. Покупцеві це зручно перш за все тому, що він розраховує комфортну для сплати суму першого внеску, розмір щомісячного платежу і має можливість одразу забрати товар.

"Кредит, як на мене, – це дійсно можливість, якою потрібно вміти користуватися. Можна і техніку оновити, і не переплатити за неї. А коли потрібно ще й терміново, а до повної суми коштів не вистачає, то позиція "спочатку заощаджу, потім куплю" – не варіант", – відзначають користувачі соцмереж.

Таке придбання з урахуванням фактору інфляції – свого роду "інвестиція в сьогоднішній день". Покупець бере в кредит товар і вже ним користується, а оплачує покупку пізніше. Головне при цьому – тверезо оцінювати власні сили й ресурси для своєчасної оплати. Тоді купівля техніки в кредит буде доступною й вигідною. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme