Олігарх Фірташ і агрорейдер Астіон зберегли контроль над ТРЦ "Республіка" – ЗМІ

Проросійський олігарх Дмитро Фірташ, який перебуває під санкціями, та власник одного з найбільших агрохолдингів Василь Астіон, ймовірно, зберегли контроль над ТРЦ "Respublika Park" в Києві

Журналіст відділу новин
Олігарх Фірташ і агрорейдер Астіон збере…

Так, Антимонопольний комітет підозрює структури Дмитра Фірташа, колишнього нардепа-"регіонала" Віталія Хомутинніка та його компаньйона Василя Астіона, у змові, через яку Держбюджет міг недоотримати 1.5 млрд грн, пише видання СтопКор.

Йдеться про проєкт продажу ТРЦ "Республіка", в результаті чого, як встановили журналісти, центр фактично залишився під контролем тих самих власників.

Журналісти з'ясували "схему" збереження контролю над "Республікою".  Будівництво ТРЦ стартувало ще у 2012 році, забудовником виступила компанія "Мегаполісжитлобуд", яку пов'язують з Фірташем. А фінансування здійснював наближений до нього банк "Надра", зазначають автори матеріалу. ТРЦ позиціонує себе як "найбільший та найамбітніший проєкт в Україні та Європі", на його території працюють 250 магазинів відомих українських та міжнародних брендів, фудкорти площею 11 300 м та більше 10 ресторанів, розважальний центр з атракціонами та кінотеатр Multiplex. 

А у 2019 році ТРЦ виставили на торги. Через ймовірно підставний аукціон його придбала фірма "Солтекс-Капітал" з орбіти Хомутинніка та його партнера Василя Астіона. Початкова ціна становила $близько 2,6 млрд, а продали ТРЦ за 777,1 млн грн. Таким чином, змова, в якій АМКУ підозрює ділків, коштувала державі близько 1,5 млрд доларів.

ТРЦ "Республіка", нині є прибутковим об'єктом та перебуває в управлінні фірми Астіона, а сотні мільйонів гривень від оренди торгових площ, схоже, через кіпрські офшорні компанії можуть потрапляти до неофіційних власників, припускають журналісти.

Варто зауважити, що Василь Астіон також фігурує в кількох гучних справах про рейдерство. Так, кілька років тому фірма "Інтер Вей Капітал" з орбіти Астіонів ініціювала процедуру штучного банкрутства комплексу "Агромарс" (ТМ "Гаврилівські курчата"), заблокувавши роботу підприємства. Наразі у цій справі триває процес у Господарському суді Дніпра – наступне засідання має відбутись у п’ятницю, 1 березня. Автори матеріалу звертають увагу, що головує у процесі Артем Суховаров з обойми так званих "суддів Януковича", Не дивлячись на таке минуле, Суховаров робить успішну суддівську кар'єру, зазначають журналісти.

У червні 2021 року РНБО запровадила санкції проти Фірташа через його участь у титановому бізнесі в Росії. За два роки олігарх, за даними "Німецької хвилі", отримав статус радника постійного представництва Білорусі при міжнародних організаціях у Відні. Видання звертає увагу, що такі рішення в Білорусі не ухвалюють без санкції з Москви. Це є ще одним підтвердженням зв'язків Фірташа з Росією та "російського сліду" в схемі з ТРЦ "Республіка", додає видання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme