Банки повернули в продаж долари по 31-32 грн

Валюта почала з'являтися у вільному продажу. Однак черг біля обмінників поки що немає
Depo.Гроші
27 лютого 2015 13:25
ФОТО: depo.ua
Банки повернули в продаж долари по 31-32 грн
Банки повернули в продаж долари по 31-32 грн

Як з'ясував depo.ua, найнижчий курс валют в обмінних пунктах «Ощадбанку». Там долар готові купувати по 27 грн, а продавати - по 31 грн. Однак валюти в продажу немає. Касири не приховують, що торгують лише тими доларами і євро, які їм здає населення. «Зараз здають вкрай рідко, тому сказати вам, коли приходити, щоб купити валюту, не можу. Це на удачу», - нарікає касир.

В іншому відділенні «Ощадбанку» нам пощастило більше: валюта є, пропонують купити 92 долари. (Для довідки: за курсом 31 грн/дол. на 3 тис. грн можна купити 96 доларів.)

В обмінниках «ПриватБанку» касири налаштовані дуже категорично. «Валюти зараз немає і найближчим часом не буде. Можете навіть не приходити і не цікавитися. Тут ви її не купите», - відрізала касир одного з відділень. У цей самий момент касир видавала одному з клієнтів 100 доларів. Чоловік на запитальний погляд журналіста depo.ua, ніби виправдовуючись, повідомив, що це він зняв відсотки по депозиту, а не купив валюту в касі. І по-дружньому порадив: «Якщо хочете купити валюту - звертайтеся в Інтернет. Не раз сам пробував: швидко, зручно та безпечно». Варто зауважити, що курс в обмінниках «Привату» низький. Долар купують по 27 грн, а продають по 31 грн.


Немає валюти і в банку «Національний кредит». Хоча тут касири доброзичливіші і кажуть, що ця ситуація тимчасова. І валюта може з'явитися навіть сьогодні.

А ось у «Сбербанку Россия» є у продажу і долари, і євро. Причому за досить «демократичним» курсом - 32 грн/дол. і 36,25 грн/євро. «Можете приходити в будь-який час. Валюта у продажу є. Єдине, ми вам можемо продати валюти за один раз тільки на 3 тис. грн - це близько 90 доларів або 82 євро», - відповідає касир банку.

Є у продажу іноземні грошові знаки і в «сірих» обмінниках. Щоправда, долари і євро вони пропонують по божевільному курсу, який суттєво вищий, ніж у банках: долар - 34 грн, євро - 38,5 грн. І ось що неприємно - у них також діє обмеження в 3 тис. грн. Таким чином, щоб купити у них 100 доларів або євро, потрібно прийти з кимось удвох. Інакше покупцю «відпустять» тільки близько 80 у.о. в одні руки.

Фото: Ольга Камєнєва/depo.ua