Нацбанк дозволив позичальникам поки не платити за іпотечними кредитами в Криму

Національний банк України уточнив норми формування резервів за активними банківськими операціями для іпотечних кредитів, об'єктом яких є нерухомість, розташована в АР Крим
Depo.Гроші
21 листопада 2014 11:42
ФОТО: depo.ua
Нацбанк дозволив позичальникам поки не платити за іпотечними кредитами в Криму
Нацбанк дозволив позичальникам поки не платити за іпотечними кредитами в Криму

Про це йдеться в постанові Нацбанку № 727 від 19 листопада, передає ДеПо з посиланням на «РБК-Україна».

«Законом встановлено, що протягом терміну тимчасової окупації примусового переміщення особа звільняється від обов'язку погашення основної суми іпотечного кредиту та нарахованих відсотків по ним, якщо об'єктом іпотеки є майно, розташоване (зареєстроване) на території, яка після укладення такого іпотечного договору була тимчасово окупована» , - пояснюють у Нацбанку.

У зв'язку з цим, постановою № 727 вноситься зміна до глави 1 розділу 2 Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями, затвердженого постановою правління Нацбанку від 25 січня2012 р № 23, яким передбачено право банків класифікувати зазначені вище іпотечні кредити за категоріями якості, визначеної банком на дату початку тимчасової окупації зазначеної території.

В НБУ очікують, що запровадження норми постанови № 727 пом'якшить негативний вплив тимчасової окупації частини території України на фінансовий стан банків-кредиторів.

Нагадаємо, раніше НБУ зобов'язав українські банки закрити рахунки юридичних осіб Криму, відкриті до набрання чинності закону про створення вільної економічної зони «Крим». Цією ж постановою НБУ прирівняв жителів Криму до нерезидентів України.