Насалик: Україна може накопичити 17 млрд кубів газу без "Газпрому"

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що Україна може збільшити запаси газу в підземних сховищах до 17 млрд кубометрів без прямої закупівлі його у ВАТ "Газпром"
Depo.Гроші
19 вересня 2016 17:03
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив  журналістам, спростовуючи заяву голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва, передає depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Збільшити запас до 17 млрд кубометрів газу за рахунок імпорту виключно з ЄС можливо. Коли ми зустрічалися з Вишеградською четвіркою, обговорювали це питання. Є потужності з Угорщини, за Іінтерконнектором - з Польщею: це лише ми недобудували, а поляки все зробили. Так що у нас за потужністю можна навіть не 17 млрд кубометрів газу закачати", - сказав він.

Нагадаємо, Кабмін зобов'язав "Нафтогаз" до листопада 2016 роки накопичити в підземних сховищах 17 млрд куб. м газу для опалювального сезону.

НАК "Нафтогаз" виступає проти такого накопичення, вважаючи достатнім мати 15,1 млрд кубометрів.

На думку Коболєва, закачування великих обсягів газу, якими в міністерстві хочуть покрити недостачу вугілля, призведе до суттєвих ризиків та фінансових втрат для НАК, а також до тиску на валютний ринок і подорожчання електроенергії.

В "Нафтогазі" озвучували плани накопичити в підземних сховищах до опалювального сезону 14,5 млрд куб. м газу.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.