Насалик пропонує запустити біржу вугілля

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик виступає проти впровадження формули ціни на енергетичне вугілля "Роттердам плюс транспорт" і замість цього пропонує запустити біржу вугілля на внутрішньому ринку, зобов'язавши державні шахти продавати 30% вугілля на такій біржі
Depo.Гроші
21 червня 2016 16:18
ФОТО: depo.ua

Про це Насалик заявив під час виступу на круглому столі з енергоефективності, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Я не підтримую формулу ціни на вугілля «Роттердам плюс транспорт», яка була запропонована Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП – ред.). Замість цього слід запустити біржу вугілля", - сказав він.

При цьому Насалик додав, що вже обговорював питання створення такої біржі з головою НКРЕКП Дмитром Вовком.

"Ми вчора розмовляли з головою НКРЕКП, і він погодився, що така біржа може бути створена в Україні. Тоді біржа вугілля знімає транспортну складову", - зазначив голова Міненерговугілля.

На думку Насалика, для того щоб біржа вугілля запрацювала, слід зобов'язати державні шахти продавати 30% видобутого ними вугілля через цю біржу.

"Якщо б ми зобов'язали 30% вугілля, видобутого державними шахтами, продавати на такій біржі, то ми б вже встановили якусь загальну ціну, на яку всі дивилися б", - вважає міністр.

Коментуючи впровадження формули «Роттердам плюс транспорт», Насалик зазначив, що ще не підвищував ціну реалізації вугілля для держшахт. «Я ще не підвищував ціну для держшахт, вона так і залишається 1250 грн/тонна», - підкреслив він.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші