Нафта здорожчала після рішення ОПЕК скоротити видобуток

Нафта подорожчала після рішення членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК скоротити видобуток

На біржі ICE в Лондоні ф'ючерси на поставку нафти марки Brent в січні подорожчали майже на 9% до 50,47 долара за барель, пише Depo.ua з посиланням на Російську службу BBC.

Американська нафта марки WTI також продовжує рости в ціні. За даними на 00:00, січневий контракт на купівлю нафти подорожчав на 8,3% майже до 49 доларів.

Подорожчали також акції світових нафтових компаній, у тому числі британської BP, французької Total і інших.

Ціни на нафту почали різко зростати після того, як стало відомо про рішення ОПЕК. Члени організації домовилися скоротити обсяги видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу.

Зараз країни ОПЕК видобувають 33,6 млн барелів нафти в добу. Їх видобуток в результаті угоди знизиться на 4,5%. Видобуток нафти в світі скоротиться на 1%.

До угоди також приєдналася Росія, яка в останні роки постійно показує рекорди по видобутку нафти. Росія обіцяла скоротити видобуток на 300 тисяч барелів на добу. У листопаді країна добувала 11,25 млн барелів нафти в добу.

В ОПЕК вважають, що країни, що не входять в організацію, повинні в цілому скоротити видобуток на 600 тисяч барелів на добу - половина з цього обсягу припадає на Росію.

У банку Goldman Sachs, чий доповідь призводить Рейтер, вважають, що зниження видобутку буде мати лише короткостроковий вплив на ринок нафти. Незабаром його компенсують виробники нафти з США та інших країн.

У банку сумніваються, що рішення ОПЕК буде виконано в повній мірі. Навіть якщо видобуток організації скоротиться до 33 млн барелів на добу, а видобуток Росії буде заморожена, то ціни на нафту марки Brent в першому півріччі 2017 року зростуть до 56,5 долара за барель, а нафта марки WTI подорожчає до 55 доларів за барель. Якщо ж рішення буде виконано повною мірою, то ціни зростуть ще на 6 доларів.

Раніше Максим Орєшкін, який був призначений в цю середу міністром економічного розвитку, а до цього був заступником міністра фінансів, пояснював, чому російські чиновники не розраховують на зростання цін. За його словами, ряд виробників, головним чином, нафтові компанії в США, будуть нарощувати видобуток.

У рейтинговому агентстві Standard & Poors також впевнені, що будь-яка домовленість ОПЕК навряд чи щось змінить на ринку. Будь-яка така домовленість лише призведе до зростання частки США на світовому ринку і скорочення частки ОПЕК.

До складу ОПЕК входять 14 країн: Саудівська Аравія, Венесуела і Катар, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир, Нігерія, Еквадор, Ангола, Індонезія і Габон.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme