На Росії передумали "задешево" продавати газ Україні

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що ціна на газ для України на третій квартал буде ринковою
Depo.Гроші
28 червня 2016 18:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Ціна буде визначена за формулою згідно з чинним контрактом, формула ціни передбачає оцінку вартості нафти і нафтопродуктів за період у кілька кварталів. Зараз, в кінці кварталу, відповідні розрахунки на третій квартал будуть зроблені. Хочу сказати, що, швидше за все, за попередньою оцінкою, це будуть абсолютно конкурентоспроможні ціни на рівні не вище ринкових. Якщо будуть ринкові ціни, відповідно, ніяких знижок не буде потрібно", - зазначив Олександр Новак.

Нагадаємо, 7 червня, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія отримала листа від НАК "Нафтогазу-Україна" з проханням про відновлення постачань газу.   Водночас у  "Нафтогазі" запропонували "Газпрому"  додаткову угоду, яка дозволить Україні закуповувати газ за умовами чинного контракту, але тільки необхідний для України обсяг, а не 3 млрд кубометрів на місяць, як прописано зараз.

З минулого листопада Україна не закуповувала газ безпосередньо в Росії, водночас російське блакитне паливо купували в країн ЄС. У квітні 2016 року в Мінпаливенерго України вважали, що можна повернутися до закупівель газу в Росії за ціною $160-170 за тис. кубометрів

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші