На Росії хочуть засекретити держзакупівлі "Газпрому" і "Роснефти"

Міненерго Росії підтримало пропозицію засекречувати держзакупівлі компаній і запропонувало розширити перелік тих даних, які не можна публікувати на порталі держзакупівель

Про це йдеться у звіті відомства, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Міністерство пропонує засекретити не тільки дані про закупівлі нафти і газу, послуг з їх транспортування, продаж землі і отримання кредитів в іноземних банках, а також про купівлю послуг з видобутку нафти і газу, їх зберігання та складування, переробки нафтопродуктів, охорони єдиної системи газопостачання та магістральних нафтопроводів, у тому числі фізичної, із закупівлею зброї і боєприпасів.

Якщо зміни будуть прийняті, процедура відбуватиметься як для закупівель за держтаємницею – будуть розсилати запрошення потенційним учасникам, а конкурс проходитиме в паперовому листуванні, пояснює директор департаменту Мінекономрозвитку Максим Чемерисов.

Керівники "Газпрому" і "Роснефти" хотіли більшого. У лютому президент "Роснефти" Ігор Сечин і голова правління "Газпрому" Олексій Міллер у листі прем'єру Дмитру Медведєву пропонували вивести з-під закону про закупівлі держкомпаній купівлі фінансових послуг, нерухомості (передусім землі), операції всередині вертикально-інтегрованих структур.

Відкриті дані про закупівлі створюють ризики для компаній, що перебувають під санкціями, скаржилися вони: контрольні органи США і ЄС можуть використовувати інформацію для перевірки дотримання режиму санкцій, посилити їх і оштрафувати контрагентів. Не вдається швидко проводити фінансові операції, зазначалося в листі, а розкриття даних про контрагентів і їх розцінки підвищує вартість кредитів, що впливає на весь російський фінансовий ринок.

Спочатку Мінекономрозвитку вважало можливим засекретити тільки угоди з іноземними банками. Такі заходи доцільно вжити щодо компаній, на які поширюються санкції.

"Роснефть" готова обговорювати зустрічну пропозицію, говорить представник "Роснефти": компанії хочуть домогтися максимальної захищеності від позаекономічного тиску, а Мінекономрозвитку Росії хоче максимально зберегти прозорість їх закупівель.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme