На Київщині конспіративний обмінник працював під прикриттям іграшок

У Білій Церкві на Київщині правоохоронці викрили підпільний пункт обміну валют, який розташовувався в елітному магазині дитячої іграшки
Depo.Гроші
4 листопада 2014 00:20
ФОТО: depo.ua
На Київщині конспіративний обмінник працював під прикриттям іграшок
На Київщині конспіративний обмінник працював під прикриттям іграшок

Про це ДеПо повідомили в прес-службі Департаменту ДСБЕЗ МВС України.

«Підпільний пункт був обладнаний відеоспостереженням і працював у конспіративному режимі, - повідомив начальник Департаменту ДСБЕЗ МВС Василь Пісний. - Клієнтами «валютного центру» були директори підприємств і бізнесмени, які за один раз незаконно обмінювали чималі суми валют (сотні тисяч гривень, доларів, рублів). Для проведення операцій вони заздалегідь домовлялися з господарем і майже всі були знайомі з ним особисто».

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України щодо групи осіб, які здійснюють незаконну «конвертацію» безготівкових коштів у готівку, обмінюють гривні в іноземну валюту, безпідставно формують податковий кредит із ПДВ, легалізують кошти, отримані злочинним шляхом, правоохоронцями проведено санкціонований обшук у зазначеному магазині.

У ході обшуку виявлено та вилучено 110 тис. доларів США, 27 тис. євро, 119 тис. рублів, 330 тис. гривень, 50 кг речовини, схожої на срібло найвищої проби, комп'ютерна техніка, чорнові записи та документація, що використовувались у протиправній діяльності . Загальна сума вилучених валютних цінностей за курсом НБУ становить понад 3,6 мільйона гривень.

Як повідомляв ДеПо, на початку жовтня Міністерством внутрішніх справ спільно з Національним банком України та іншими правоохоронними органами ініційовано відпрацювання тіньового ринку валютних операцій.