МВФ пропонує Україні підвищити акциз на пиво і міцний алкоголь

МВФ рекомендує Україні підвищити ставки акцизного збору на пиво до 2,48 грн і 3,10 грн. за літр, на вино до 0,05 грн і 0,1 грн за літр, на міцні алкогольні напої до 105 грн та 123 грн за літр протягом найближчих двох років
Depo.Гроші
9 лютого 2016 17:18
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у звіті Фонду, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

Ставку акцизу на сигарети в МВФ пропонують в найближчі два роки підвищити з 227,3 грн за тис. штук до 273 грн і 295,5 грн за тис. штук.

В якості обґрунтування необхідності підвищення акцизів МВФ зазначають девальцацию національної валюти. "Гривня знецінилася на 100% за період з березня 2014 року, коли в податковий кодекс були внесені зміни про підвищення ставок акцизного податку. Рівень інфляції в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 60%, в результаті цього частина акцизних зборів у роздрібних цінах знижується. Таким чином, ставки акцизного податку на тютюнові вироби та алкогольні напої стали чи не найнижчими в порівнянні з країнами інших країн регіону, особливо з членами Євросоюзу.

У МВФ висловили надію, що зокрема підвищення ставок акцизу на алкоголь призведе до зниження рівня споживання спиртних напоїв в Україні. Зараз у фонді його вважають "дуже високим".

"Давно спостерігається зв'язок між рівнем оподаткування і надмірним пияцтвом. Підвищення цін на алкоголь знижує надмірне споживання", - наголошується в тексті звіту.

У той же час в МВФ визнають, що в Україні "найвищий у світі рівень споживання незареєстрованого алкоголю". Більше половини сукупного обсягу споживання припадає на споживання самогону чи незаконно виготовлених алкогольних напоїв. Відповідний показник у Білорусі, однією з країн з аналогічною моделлю споживання алкоголю -22%, а в США – 6%, йдеться в тексті.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.