Мінфін планує прорубати "єдине вікно" в бюрократії на митниці

Міністерство фінансів розробило концепцію створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно" - електронної системи обміну даними щодо митних процедур
Depo.Гроші
18 травня 2016 14:17
ФОТО: depo.ua

Система покликана усунути можливості для корупції на митниці, передає depo.ua з посиланням на прес-службу міністерства.

"Єдине вікно" – це автоматизована система митних послуг, що формує концептуально новий порядок взаємодії митних органів з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

"Система "Єдине вікно" вважається передовим сучасним інструментом спрощення та зменшення кількості митних процедур. Вона передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України. Зокрема, розроблений Мінфіном проект передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними. Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах будуть проставлятись електронні відмітки в спільній базі даних", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що створення "Єдиного вікна" дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень митниками та контролюючими органами.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада