Міненергетики пообіцяло розрахуватися з луганським шахтарям до Великодня

Перший заступник міністра енергетики України Ігор Мартиненков заявив, що до Великодня шахтарям підконтрольної Україні території Луганської області постараються виплатити борги із заробітної платні

Як передає кореспондент depo. ua, про це він заявив під час відвідин шахти Мельникова ДП «Лисичанськвугілля».

За його словами, з мільярдної заборгованості шахтарям в цілому по Україні вже виплачено 500 мільйонів. Після певних внесень змін до законодавства, шахтарі повинні отримати решту грошей.
«Я думаю, до Великодня не встигнемо, але в 20-х числах ці гроші підуть вже шахтарям на зарплату», - зазначив Мартиненков.
Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль розповів, що з гірниками розплатилися за 2014 рік. І вже заплатили 27 мільйонів за січень шахтарям ДП «Первомайськвугілля» і «Лисичанськвугілля».

Також в ході поїздки Мартиненкова в область, він обговорив з Москалем перехід Сєвєродонецької ТЕЦ на вугілля. Мартиненков виступив проти цього, запропонувавши переходити на альтернативні джерела. Москаль з ним не погодився.
«Всі передачі - всі допомагають Донбасу. Всі за те, щоб відродити Донбас. Але поки я тут, з держави не прийшла жодна копійка », - зазначив він.
І запропонував все-таки переходити на вугілля, залучаючи інвестиції.

Як повідомляв depo.ua, на зустрічі міністра енергетики України Володимира Демчишина з шахтарськими профспілками представники трудових колективів зажадали у глави відомства написати заяву про відставку.

Шахтарі та енергетики вважають, що міністр взяв курс на повне знищення вітчизняного виробника, як вугільної галузі, так і теплогенерації.