Міненергетики пообіцяло розрахуватися з луганським шахтарям до Великодня

Перший заступник міністра енергетики України Ігор Мартиненков заявив, що до Великодня шахтарям підконтрольної Україні території Луганської області постараються виплатити борги із заробітної платні
Depo.Гроші
3 квітня 2015 17:59
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент depo. ua, про це він заявив під час відвідин шахти Мельникова ДП «Лисичанськвугілля».

За його словами, з мільярдної заборгованості шахтарям в цілому по Україні вже виплачено 500 мільйонів. Після певних внесень змін до законодавства, шахтарі повинні отримати решту грошей.
«Я думаю, до Великодня не встигнемо, але в 20-х числах ці гроші підуть вже шахтарям на зарплату», - зазначив Мартиненков.
Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль розповів, що з гірниками розплатилися за 2014 рік. І вже заплатили 27 мільйонів за січень шахтарям ДП «Первомайськвугілля» і «Лисичанськвугілля».

Також в ході поїздки Мартиненкова в область, він обговорив з Москалем перехід Сєвєродонецької ТЕЦ на вугілля. Мартиненков виступив проти цього, запропонувавши переходити на альтернативні джерела. Москаль з ним не погодився.
«Всі передачі - всі допомагають Донбасу. Всі за те, щоб відродити Донбас. Але поки я тут, з держави не прийшла жодна копійка », - зазначив він.
І запропонував все-таки переходити на вугілля, залучаючи інвестиції.

Як повідомляв depo.ua, на зустрічі міністра енергетики України Володимира Демчишина з шахтарськими профспілками представники трудових колективів зажадали у глави відомства написати заяву про відставку.

Шахтарі та енергетики вважають, що міністр взяв курс на повне знищення вітчизняного виробника, як вугільної галузі, так і теплогенерації.