Профспілки шахтарів вимагають вiд міністра Демчишина піти у відставку

Сьогодні на зустрічі міністра енергетики України Володимира Демчишина з шахтарськими профспілками представники трудових колективів зажадали у глави відомства написати заяву про відставку
Depo.Влада
2 квітня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Профспілки шахтарів вимагають вiд міністра Демчишина піти у відставку
Профспілки шахтарів вимагають вiд міністра Демчишина піти у відставку

"Він не знає, як відповісти на наші запитання, він не володіє ситуацією, не здатний вирішувати питання, так що вистачить вести пусті розмови з цією людиною - дайте йому аркуш паперу, хай пише заяву про звільнення", - заявив Віктор Грек, голова Незалежної профспілки гірників Західного Донбасу, передає Цензор.НЕТ.

Шахтарі та енергетики вважають, що міністр взяв курс на повне знищення вітчизняного виробника, як вугільної галузі, так і теплогенерації.

"Ми вимагаємо не платити валютою агресору, а піднімати своє українське, зробити конкурентною ціну на українське вугілля, на українську електроенергію, ми вже три місяці задаємо міністру питання про електроенергію з Росії, і нічого", - заявив Микола Волинко, голова Незалежної профспілки гірників Донбасу.

За словами виступаючих на зустрічі гірників, криза в енергетичній галузі наростає, настрої шахтарів радикалізуються. 20 тисяч робочих державних вугільних підприємств страйкують по всій країні - з багатьма ще не повністю розрахувалися по зарплаті за минулий рік. Тим часом міністерство енергетики замість пошуку системного вирішення виходу з патової ситуації намагається "задобрити" шахтарів Волині та Львівщини, перераховуючи невеликі суми грошей, взятих у кредит під держгарантії.

"240 мільйонів гривень "живих грошей" за вугілля, які могли отримати шахти від енергетиків, зависли на рахунках ДП "Вугілля України" в проблемному банку "Київська Русь", - зазначив глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Представники профспілок заявили, що через неплатежі шахти знижують виробництво вугілля. "Ні ліси, немає палива, немає коштів на закупівлю обладнання, металоконструкцій", - сказав голова профспілки гірників "Красноармійськвугілля" Олександр Абрамов.

В результаті наступний опалювальний сезон стане набагато більш проблемним. На даний момент на складах ТЕС по всій Україні знаходиться всього 750 тис. тонн вугілля, це на 10 днів роботи (в цілому для роботи теплової генерації в квітні необхідно 2 млн тонн вугілля). Так що, віялові відключення електроенергії можуть повернутися найближчим часом.

Оскільки конструктивного діалогу з міністром знову не вийшло, Незалежна профспілка гірників і Профспілка працівників вугільної галузі планують провести в середині квітня "шахтарський з'їзд", для підтримки якого в столиці прибуде близько 10 тисяч шахтарів. До участі в роботі з'їзду запросять президента і прем'єра, адже знайти спільну мову з державою на рівні профільного міністерства профспілкам не вдається.

Основні вимоги гірників: в умовах повної відсутності дотацій встановити ціни на вітчизняне вугілля на рівні немає менше 1500 гривень за тонну, підняти до економічно обґрунтованого рівня тариф для ТЕС (нинішній тариф не покриває навіть половини витрат на закупівлю палива), а також дозволити прямі договори між енергетиками і вугільниками.