Мінекономрозвитку: У цьому році через обмеження Росії наша економіка втратить $1 млрд

Торговельні обмеження Росії завдадуть близько $ 1 млрд збитків українській економіці
Depo.Гроші
17 серпня 2016 10:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - продавці України Наталія Микольська, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф.Економіка".

"За підсумками 2016 року за нашою оцінкою через заходи, введені Росією, у нас буде втрата для економіки приблизно $1 млрд", - сказала Микольська.

За її словами, скорочення експорту з РФ становить 36,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. По Казахстану падіння в січні-травні вже 46,2%, або $ 136,4 млн.

"Якщо говорити про річні втрати в зв'язку з обмеженнями транзиту в Казахстан і Киргизстан, то виходить на $0,4 млрд, втрати ВВП становитимуть 0,3 п.п", - додала Микольська.

Заступник міністра уточнила, що в цій оцінці враховуються тільки прямі збитки, не рахуючи втрат українських перевізників, логістичного сектора, сфери виробництва упаковки.

За словами Микольської, близько 90% українського експорту в Казахстан, Киргизстан і інші країни Азії йшло сухопутним транзитом через територію Росії, який майже повністю перекритий.

"Тому було прийнято рішення, і це було цілком обґрунтовано, що ми в першу чергу зосереджуємо весь ресурс уряду, щоб вирішити питання альтернативного маршруту, його здешевлення і вирішення проблематики, яка склалася в контексті того, що об'єктивно поромні переправи виявилися не готові до такої кількості вантажів", - пояснила Микольська.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.