Луценко висловився щодо офшорів Порошенка

Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав "мильними бульбашками" звинувачення проти президента Петра Порошенка у створенні офшорних компаній
Depo.Гроші
9 червня 2016 12:31
ФОТО: depo.ua

Про це генпрокурор заявив журналістам, передає depo.ua.

"Я думаю, що всі мали змогу прочитати висновки найвідоміших міжнародних компаній світу. Які виявили що: підстави звинувачення президента в несплаті податків, будь-яких інших незаконних діях,наприклад, неузгодження з Нацбанком – немає. Хочу звернути увагу, що ці юридичні компанії несуть і фінансову і юридичну відповідальність за свої висновки. Це було продемонстровано на прес-конференції президента. Заяви проти Порошенка виявилися мильними бульбашками ", - відповів Луценко на запитання про те, чи не змінилась його думка щодо офшорів.

Нагадаємо, що 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу. У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.  Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Згодом Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована вчора, 9 травня, в 21:00 по Києву. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші