Квіташвілі: Україна не відмовлятиметься від безкоштовної медицини

Упровадження страхової медицини не означатиме відмову від безкоштовного надання медичних послуг
Depo.Гроші
16 квітня 2015 23:31
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі за результатами засідання Національної ради реформ, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Страховка - це одне з джерел фінансування і не більше того. Тобто, завжди грошей немає у країни, де тільки страховка працює або де тільки працює державна програма і державні гроші. Переходити з однієї системи на іншу - це і не планується, і неможливо", - пояснив Квіташвілі.

Він додав, що система страхової медицини в Україні повноцінно запрацює тільки після реформування медичної галузі в цілому.

"Для того, щоб нам переходити на страхові схеми, які будуть працювати в країні - нам треба спочатку реформувати мережу, яка сьогодні взагалі неадекватна, жодна страхова компанія не зможе працювати в такій ситуації, коли мережа настільки застаріла, інфраструктура величезна і великі витрати", - зазначив міністр.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні увечері Національна рада реформ на засіданні на чолі з президентом України Петром Порошенком розглядала пропозиції Міністерства охорони здоров'я щодо реформування галузі

"Правда полягає в тому, що за медичні послуги хтось має платити, і держава сама з цим не впорається, одним бюджетом всіх не полікуєш. Треба запроваджувати ефективну систему реформованої медицини", - зазначив президент.