Квіташвілі: Україна не відмовлятиметься від безкоштовної медицини

Упровадження страхової медицини не означатиме відмову від безкоштовного надання медичних послуг

Про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі за результатами засідання Національної ради реформ, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Страховка - це одне з джерел фінансування і не більше того. Тобто, завжди грошей немає у країни, де тільки страховка працює або де тільки працює державна програма і державні гроші. Переходити з однієї системи на іншу - це і не планується, і неможливо", - пояснив Квіташвілі.

Він додав, що система страхової медицини в Україні повноцінно запрацює тільки після реформування медичної галузі в цілому.

"Для того, щоб нам переходити на страхові схеми, які будуть працювати в країні - нам треба спочатку реформувати мережу, яка сьогодні взагалі неадекватна, жодна страхова компанія не зможе працювати в такій ситуації, коли мережа настільки застаріла, інфраструктура величезна і великі витрати", - зазначив міністр.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні увечері Національна рада реформ на засіданні на чолі з президентом України Петром Порошенком розглядала пропозиції Міністерства охорони здоров'я щодо реформування галузі

"Правда полягає в тому, що за медичні послуги хтось має платити, і держава сама з цим не впорається, одним бюджетом всіх не полікуєш. Треба запроваджувати ефективну систему реформованої медицини", - зазначив президент.